logo

SOK w Szczecinie

Z przyjemnością ogłaszamy, że nasza firma pomaga w realizacji projektu na Sąsiedzki Ogród Kultury, który powstanie w Szczecinie w ramach akcji LECHSTARTER.Pomysłodawcą projektu jest Fundacja Urban Forms założona w 2009 roku, która zajmuje się promocją oraz wspieraniem niezależnych inicjatyw artystystycznych, sportowych oraz społecznych. Jej głównym celem jest przede wszystkim propagowanie wszelkich działalności, które są przejawem artystycznej kreatywności. Cechą rozpoznawczą fundacji są głównie malowidła umieszczone bezpośrednio na elewacjach budynków.

Akcja LECHSTARTER powstała z myślą o zmienianiu polskich miast na lepsze poprzez rewitalizację pustych oraz nudnych dzielnic. Ideą projektu SOK jest stworzenie zielonej przestrzeni, otwartej dla wszystkich mieszkańców poprzez aktywizacje lokalnej społeczności, osób wykluczonych ze społeczeństwa oraz osób pracujących w ramach godzin społecznych

Mieszkańcy Szczecina w Społecznym Ogrodzie Miejskim będą mogli uprawiać warzywa, owoce, zioła oraz kwiaty. W warsztacie będą organizowane również ogólnodostępne warsztaty ogrodnicze, artystyczne, sportowe oraz spotkania z książką. Pierwsze czynności związane z przygotowaniem podłoża już za nami. Poniższe zdjęcia przedstawiają prace związane z oczyszczeniem oraz wyrównaniem terenu.

 

 

Kategoria

Aktualności